خرید قهوه تازه

خرید قهوه تازه

خرید قهوه تازه

راهنمای خرید قهوه: چه قهوه ای بخریم؟ چطور قهوه خوب را تشخیص دهیم؟
از مراکز معتبر خرید کنید.
قهوه‌های عالی و بسیار خوب هنگامی که به تنهایی خورده شوند طعم خوبی دارند. گرچه شیر و شکرمی‌تواند طعم یک قهوه متوسط را بهبود بخشد اما نمی‌تواند به طعم یک قهوه ضعیف کمک کند.

قهوه آسیاب شده عطر کمتری دارد.
اگر دنبال طعم خوبی از قهوه هستید هنگام خریدقهوه، دانه‌های قهوه را به انواع آسیاب شده آن ترجیح دهید. حتی بهترین قهوه‌ها که قبلا آسیاب شده باشد نمی‌تواند کیفیت قهوه تازه آسیاب شده را داشته باشد. برای این منظور توصیه می‌شود دانه قهوه را به میزان دلخواه بخرید و در هر نوبت آن را به میزان استفاده‌تان آسیاب کنید. برخی دستگاه‌های قهوه‌ساز این قابلیت را دارند که درون محفظه آن دانه قهوه را ریخته و دستگاه آن را آسیاب کرده و فنجانی از قهوه تحویل ‌دهد اما اگر دستگاه قهوه‌ساز شما ازنوع دیگری است باید دانه قهوه را خریداری کنید و از فروشنده بخواهید مقدار کمی از آن را آسیاب کرده و تحویل شما دهد.

با بررسی چند ویژگی می توان نسبت به خوب بودن قهوه اطمینان بیشتری پیدا کرد:
۱- قهوه ای را که دم آوری می کنید باید عطر و طعم مطبوعی داشته باشد.
۲- درست است که عده ای قهوه را با شکر و افزودنی ها مصرف می کنند اما یکی از نشانه های قهوه خوب این است که بتوان آن را بدون افزودنی هم میل کرد.
۳- در هنگام خرید مسئله ای که بسیار مهم است و می تواند قسمتی از خوب بودن قهوه را به ما نشان دهد تاریخ رست آن است. این تاریخ باید به زمان خرید، نزدیک باشد و باید به گونه ای تازگی دانه یا پودر قهوه احساس شود.
۴- قهوه ای که دم آوری کرده اید در ابتدا چون حرارت آن بالاست ممکن است بارزه های طعمی بد آن درک نشود. راه دیگر تشخیص قهوه خوب این است که وقتی قهوه تان سرد شد، طعم و مزه آن همچنان خوب باشد و بتوان آن را میل کرد.

ویژگی های قابل توجه دیگر یک قهوه مرغوب :
متخصصان پرورش قهوه کلمبیایی اعتقاد دارند هرچه اندازه دانه های قهوه بزرگ تر باشد، قهوه عطر و طعم بهتری خواهد داشت. به همین دلیل توصیه می کنند اگر قرار است قهوه کامل بخرید، قهوه های دانه درشت را انتخاب کنیدرنگ تیره و طعم تلخ. اگر قهوه را آسیاب شده تهیه کردید، باید دقت کنید هنگام دم کردن، کمی روغن خوشبو پس بدهد و عطر و طعمی کاملا تلخ داشته باشد. رنگ قهوه های خالص، قهوه ای تیره و بسیار شفاف است اما قهوه هایی که ناخالصی دارند یا از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند، طعم خاک یا خاک چوب می دهند و رنگشان هم قهوه ای روشن و کدر است.

خرید قهوه و فروشگاه معتبر :
صنعت امروزه قهوه در ایران
جای هر ادعایی را خالی گذاشته است و دیگر نمی توان به یک یا دو برند اکتفا کرد رستینگ و بردنینگ دانه قهوه ایران بسیار گسترده و برگرفته از دانش روز دنیاست استفاده از ماشین آلات و دستگاه های رستینگ تخصصی قهوه ایران را در خاورمیانه زبان زد قرار داده است شاید گپ تولید ( فرآوری ) قهوه در ایران را بتوان بسته بندی قهوه شناخت قهوه و دنیای بی نظیر و خوش بو و طعم قهوه بازاری خاص را برای این کالا ایجاد کرده است.
رست قهوه تازه و با کیفیت از مزارع قهوه برزیل ، اتیوپی و پرو دست چین های پاسارگادتاباک برای قهوه فرانسه و قهوه اسپرسو می باشد و دانه برزیلی قهوه پاسارگادتاباک که برای رده تولید قهوه ترک استفاده می شود به قول عوام خامه بی نظیری می دهد که یک دهه نیازمندی قهوه دوست های تهران را فراهم کرده است.
خرید قهوه و دنیای قهوه را با پاسارگادتاباک با باریستای حرفه ای ماسترو رحیمی بهتر تجربه نمایید.
بررسی قهوه و ادوات قهوه و دنیای سلامتی و قهوه و آموزش های مفید مربوط به قهوه را در وب سایت قهوه پاسارگادتاباک با مقالات بی نظیر و به روز با پشتوانه علمی را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.