قهوه El Injerto یکی از بهترین ها!

قهوه El Injerto یکی از بهترین ها!

اولین مالک این مزرعه در سال ۱۸۷۴ Jesus Aguirre Panama بوده است .

وی در ابتدا شروع به کاشت نیشکر به جهت تولید شکر متبلور برای تولید پارلا ( نوعی نان شکر قهوه ای ) ، ذرت ، لوبیا و تنباکو در مزارع خود کرد .

در حدود سال ۱۹۰۰ کاشت و تولید قهوه را آغاز کرد و مزرعه خود را El Injerto نامید که این نام از نام میوه بومی این منطقه گرفته شده است .

امروزه این مزرعه توسط نسل‌های سوم و چهارم خانواده اداره می‌شود که از سال ۱۹۵۶ در این مزرعه مشغول به کار بوده اند زمانی که تقریباً تولید آن در حدود ۳۰۰ کیسه قهوه پارچمنت ( میوه قهوه از چند قسمت تشکیل شده :

اولین بخش پوسته است که شبیه به پوست گوجه است سپس قسمت گوشته میوه یا پالپ و بعد از آن دو لایه چسبیده به دانه قهوه که اولی دارای چنس بسیار لزج و قندی است به نام موسیلاژ بعد لایه کاغذی خیلی سفت به نام پارچمنت ، سپس قسمت سیلور اسکین پوسته نقره ای و بعد دانه ) بوده است .

اکنون با داشتن یک تیم عالی و متخصص و باتجربه با همان ماموریت اولیه یعنی تولید قهوه تخصصی به کار خود ادامه میدهند .

حفظ شیوه های کشاورزی سازگار با محیط زیست و تمرکز و مسئولیت اجتماعی کارآفرینانه برای دستیابی به شیوه ای جدید در مدیریت مزرعه که از نظر اقتصادی برای همه طرف‌های درگیر مقرون به صرفه باشد ، سرلوحه کار این برند قرار داشته و دارد .

برای تولید قهوه تخصصی در کنار سالها تجربه و تخصص ، سرمایه گذاری های زیادی در زمینه تحقیقات فناوری و آموزش نیز انجام داده اند .

قرار گیری مزارع این کمپانی در ارتفاعات نزدیک به Huehuetenango در نزدیکی ناحیه Sierra de Los Cuchumatanes در ارتفاع ۱۵۰۰ متری از سطح دریا تا ۱۹۲۰ متری سطح دریا ، باعث بدست آمدن بهترین و عجیب ترین گونه های قهوه شده است .

این منطقه دارای خاک غنی از مواد معدنی و غیر آتشفشانی ، میانگین بارندگی ۱۶۰۰ میلیمتر در سال و دمایی در حدود ۲۲ درجه سانتیگراد است که در نتیجه یکی از بهترین اقلیم ها برای تولید قهوه تخصصی می باشد .

این برند با قهوه های خود ، صادقانه ترین بیان از نحوه تجارت خود همراه با احترام و شفافیت محصول از مبدا تا رسیدن به دست مصرف کننده ، ارائه میدهد .

هدف و چشم انداز این برند همیشه تولید قهوه های تخصصی متمایز از نظر کیفیت با سایر محصولات موجود در بازار مصرف بوده است ، به همین دلیل کمیت را فدای کیفیت کرده و با بهره بردن از گونه های کمیاب و حساس و آسیب پذیر در برابر شرایط آب و هوایی و بیماری ، سعی در رسیدن به هدف خود داشته است .

قهوه های این برند بیان واضحی از ترکیب ژنتیک و شرایط محیطی است .

مطلب مهم در مورد تولیدات این برند این است که محصول ارائه شده آنها از ابتدا یعنی کاشت دانه قهوه تا مرحله رسیدن به دست مصرف کننده همگی با استفاده از تولیدات و فرآیندهای داخی و مختص این کمپانی انجام شده و از خارج از کارخانه مواد اولیه ای ، وارد نمیشود .

دان قهوه های روست داده شده از محصولات این کمپانی

نمونه هایی از دان قهوه های روست داده شده از محصولات این کمپانی به شرح زیر هستند :

Bourbon
Rojo
Red Catuai
Pacamara
Catuai Amarelo
Maragogype
Geishas Panama
Geisha Malawi
SL 28
Mocca

قهوه El Injerto یکی از بهترین ها!

مرحله شستشو

چیدن دانه های قهوه با دست انجام میشود و فقط دانه هایی را می چینند که کاملا رسیده باشند ، دانه های معیوب در مخازن آب ، جدا می شوند ، گوشت یا پارچمنت دانه های قهوه هر روز حذف می شوند ، سپس قهوه را به مخازن مخصوصی که با کاشی لعاب دار پوشانده شده اند ، برده و منتظر رسیدن به مرحله تخمیر طبیعی می شوند ، پس از آن دانه های قهوه با آب طبیعی و تمیز شسته و قهوه به مدت ۲۴ ساعت در آب تمیز خیسانده شده و سپس به فرآیند های پیش خشک کردن انتقال داده میشود .

قهوه El Injerto یکی از بهترین ها!

خشک کردن

این فرایند که فرآیند طبیعی نیز نامیده میشود برای کشاورزان گواتمالایی جدید است ، اگرچه در سایر نقاط جهان مانند آفریقا و برزیل اصلاً این‌طور نیست .

در این مرحله که دانه های دستچین شده را پس از بیرون آوردن از شناورها در مرحله شستشو را بهمراه پالپ در محوطه های مخصوص و یا تخت های مخصوص خشک کردن ، پهن می کنند .

این فرایند طعم میوه ای شدید و شیرین بهمراه بادی سنگینی را در محصول نهایی ایجاد میکند .

بعضی از گونه های دانه قهوه با استفاده از این فرآیند بازده و عملکرد بهتری دارند .

Dry Milling

این مزرعه دارای تجهیزات ویژه ای است برای تبدیل قهوه پارچمنت به قهوه سبز است .

این فرایند امکان صادرات مستقیم قهوه به کشورهای دیگر را فراهم می کند .

جهت تبدیل قهوه پارچمنت به قهوه سبز ، دانه های قهوه از مراحل مختلفی با استفاده از ماشین آلات گوناگون برای دسته بندی ویژه از نظر وزن ، اندازه و چگالی ، عبور داده می شوند ، پس از این مرحله قهوه برای آخرین بار آزمایش شده در نتیجه یک کنترل کیفیت دقیق برای رسیدن به دان قهوه سبز با کیفیت جهت صادرات ، صورت میگیرد .

قهوه El Injerto یکی از بهترین ها!

روست قهوه

این کمپانی به کاشت و تولید دانه سبز قهوه اکتفا نکرده و دان های روست شده مخصوص به خود را به جهت مصرف داخلی و خارجی ، تولید کرده است .

به لطف سفرهای مختلف و بازدید از برشته‌کاری های معروف در سطح جهان که اکثرا مشتری دان های سبز قهوه این کمپانی میباشند ، نحوه برشته کردن را آموخته و به مردم گواتمالا هدیه داده اند .

گواتمالا یکی از بهترین تولید کنندگان قهوه در جهان است ووبنابر همین اصل ، اولویت در این مزرعه این است که دانه های قهوه سبز تولیدی خود را، خود بو داده و به بازار مصرف ارائه دهند .

قهوه El Injerto یکی از بهترین ها!

به درستی گفته می‌شود که برشته‌کاری قهوه یک هنر است و نیاز به تمرین و تجربه و تخصص علم زیاد دارد و چه بهتر که در این کارخانه برشته کاران بومی متولد همین سرزمین عهده دار این کار شده اند .

با بهره گیری از دستگاه رست Diedrich IR-24 مجهز با اشعه مادون قرمز ، این مکان وجود دارد که پروفایل های رست مختلف برای گونه های مختلف قهوه انجام گیرد .

منبع :

https://fincaelinjerto.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.