Coffee Nap

Coffee Nap

Coffee Nap

زمانی که انسان احساس خواب آلودگی می‌کند بهترین کاری که میتواند انجام دهد تا هوشیاری خود را به دست بیاورد ، چرت زدن است. اما در زندگی روزمره انسان امروزی زمانی برای چرت زدن بسیار کم است. بنابراین مردم به نوشیدن قهوه روی آوردند و با نوشیدن قهوه هوشیاری خود را به دست آوردند. آیا تا به حال به خوابیدن در حالی که قهوه نوشیده باشید فکر کرده‌اید ؟ روشی بهتر از خواب و قهوه برای هوشیاری ، چرت قهوه است.

چرت قهوه ، انرژی انسان را بیشتر از یک فنجان قهوه و یا خواب به تنهایی تشدید میکند. دلیل تشدید انرژی انسان این است که زمانی که قهوه نوشیده می‌شود ، مولکول های کافئین به جای مولکول های آدنوزین بر روی جایگاه ان قرار گرفته و از خواب آلودگی بدن جلوگیر می‌کند. در زمان خواب نیز مولکول های آدنوزین به طور طبیی از بدن دفع شده و مقادیر آن کاهش می‌یابد. بنابراین زمانی که شما حدود 20 دقیقه به خواب بروید ، مقادیر آدنوزین در خون شما بسیار کاهش می‌یابد و این به معنی جایگاه‌های بیشتر خالی برای مولکول های کافئین است.

بهترین قسمت چرت قهوه اینست که نه تنها باعث هوشیاری بیشتر شما خواهد شد بلکه باعث صرفه جویی در وقت نیز می‌شود. برخی اوقات مشغله انسان به قدری است که فرصت خواب یا چرت به مدت طولانی را نخواهد داشت و برای این که انرژی مورد نیاز بدن را تامین کند حداقل به یکی دو ساعت خواب نیاز خواهد داشت. بعد از چرت قهوه ، انرژی بدن معاد یک خواب طولانی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.